Login

Zapisz się

Po utworzeniu konta będziesz mógł śledzić swój status płatności, śledzić potwierdzenie, a także możesz ocenić wycieczkę po jej zakończeniu.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że ​​zgadzasz się z naszymi Warunkami korzystania z usługi i Ochroną prywatności.
Zaakceptuj wszystkie warunki przed przejściem do następnego kroku

Jesteś już użytkownikiem?

Login

Login

Zapisz się

Po utworzeniu konta będziesz mógł śledzić swój status płatności, śledzić potwierdzenie, a także możesz ocenić wycieczkę po jej zakończeniu.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że ​​zgadzasz się z naszymi Warunkami korzystania z usługi i Ochroną prywatności.
Zaakceptuj wszystkie warunki przed przejściem do następnego kroku

Jesteś już użytkownikiem?

Login

PÓŁNOCNO – WSCHODNIE USA – MIDWEST AND NEW ENGLAND

0
Cena
Z2,130 PLN
Cena
Z2,130 PLN
Wycieczka nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz na liście życzeń

Dodanie przedmiotu do listy życzeń wymaga konta

22
11 dni
Dostępność : 24.04 nd. - 04.05.2022 śr.
Katowice
Opis

PROGRAM:

Dzień 1
Przylot do Chicago. Transfer do hotelu. Czas na odpoczynek i aklimatyzacje.

Dzień 2
Pierwszy dzień zwiedzania Wietrznego miasta. Po dotarciu do centrum udamy się na Aleje Solidarności z pięknym widokiem na downtown miasta. Obejrzymy pomniki dwóch wielkich Polaków – Kościuszki I Kopernika. Następnie wyjazd na Willis Tower ( dawny Sears Tower) gdzie podziwać będziemy wspaniałe panoramy w każdym z możliwych kierunków. Czas wolny na terenie Navy Pier. Wieczorem przejazd do dzielnicy zamieszkałej kiedyś w większości przez Polaków-Jackowo, gdzie zobaczymy sławną Bazylikę i będziemy mogli skorzystać z polskich sklepów i restauracji.

Dzień 3
Dalsze zwiedzanie Chicago. Rejs statkiem po rzece Chicago i jeziorze Michigan z niezapomnianymi widokami na Chicagowskie wieżowce. Spacer po Wspaniałej Mili – Michigan Ave ,gdzie znajdują się sklepy najlepszych światowych firm odzieżowych i nie tylko oraz jedyne budynki ocalałe z pożaru miasta – Water Tower. Dzień zakończymy spacerami na terenie Parku Milenium ze slawną Fasolą oraz Parku Granta ze slynną Fontanną Buckingham.

Dzień 4
Opuszczając metropolie Chicago przejedziemy sobie do jej północnych przedmieść, gdzie leżą najbardziej bogate miasteczka w okolicy I znajduje się tutaj znany milionom na świecie dom z filmu Kevin sam w domu. Ale najistotniejszym punktem w tej okolicy będzie Bahai’i Tample- jedna z ośmiu na świecie świątyń tej nietypowej religii z piękną architekturą tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Dalsza trasa wieść będzie przez dzielnice uniwersytecką by wreszczie wjechać na sławną Lake Shore Drive, która wybrzeżem przez centrum wyprowadzi nas w kierunku wschodnim do Michigan, konkretnie zaś do Detroit-stolicy przemysłu motoryzacyjnego. Zobaczymy miasto , które upadło na dno o czym pisał cały świat, ale które już sporo się podniosło i jest jednym z najbardziej trendy miejscem do osiedlania się przez młodych amerykanów. Zwiedzimy Centrum miasta, przejedziemy kolejką miejską co pomoże nam lepiej poznać okolice.

Dzień 5
Dzisiejszy dzień to uczta Bogów zwiazana z jednym z cudów natury jakim są wodospady Niagara. Tak wodospady gdyż jest to kompleks trzech progów skalnych na których tworzą się wodospady, które jednak nie są ani najwyższe na świecie, ani najszersze. Są one jednak jedną z największych atrakcji na świecie odwiedzane I to wielokrotnie przez miliony turystów z całego świata. W programie pobytu na amerykanskiej stronie będą; rejs statkiem do czoła wodospadów, spacer po Koziej wyspie będącej częścią wodospadów. Zjazd do Jaskini Wiatrów, gdzie wejdziemy na poziom spadku Amerykanskich wodospadów. Taras widokowy po stronie Amerykańskiej.

Dzień 6
Trasa przez Pensylwanie i Maryland do stolicy kraju-Washington DC. Pobyt w tym mieście zaczniemy od wizyty na najważniejszym cmentarzu USA- Arlington Cemetery z grobami tysięcy żołnierzy oraz min. rodziny Kennedy. Następnie odwiedzimy pomniki Lincolna, żołnierzy wojny wietnamskiej oraz żołnierzy wojny koreańskiej. Zobaczymy sławny The Mall – miejsce zgromadzeń oraz demonstracji. Dzień zakończymy spacerem wokół Białego Domu i po samym centrum miasta, gdzie towarzyszyć nam będzie widok na pomnik Washingtona.

Dzień 7
Dalszą część zwiedzania stolicy. Spacer po wzgórzu kapitolskim ze sławnym Capitolem – siedziba władzy ustawodawczej. Odwiedzimy również Sąd Najwyższy oraz Bibliotekę Kapitolską, a po zejściu ze wzgórza krótki pobyt w Ogrodzie Botanicznym oraz w jednym z muzeów. Zobaczymy wreszcie wspaniałą Katedrę Niepokalanego Poczęcia – będącą jedną z największych świątyń świata. Możliwa również wizyta w Centrum Jana Pawła II-go. Przejazd do Philadelphii. Odwiedzimy najistotniejsze dla państwowości USA miejsce- Independence Hall – gdzie podpisano w 1776 roku Deklaracje Niepodległości oraz muzeum Dzwonu Wolności – który ogłosił mieszkańcom miasta niepodległość. Przejedziemy następnie do Doylestown, gdzie znajduje się Amerykańska Częstochowa prowadzona, a jakże przez Ojców Paulinów. Zwiedzimy główny kościół z pięknymi witrażami przedstawiającymi historie Polski i USA, zobaczymy popiersie Paderewskiego, gdzie złożone jest jego serce, odwiedzimy też jeden z największych poza granicami Polski cmentarz wojskowy z grobami min. członków tzw. Błękitnej Armii o której tak mało mówi się w Polsce, a która odegrała ważną rolę w odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.

Dzień 8
Po krótkiej podróży dojedziemy do swoistej mekki turystów w tej części Ameryki – Nowego Jorku, którego zwiedzanie zaczniemy od dolnego Manhattanu. Zobaczymy tu Liberty Tower- najwyższy obecnie biurowiec miasta, obejrzymy pomnik poświęcony ofiarom zamachów z 11 wrzesnia 2001 roku ; odbędziemy spacer przez centrum finansowe do Wall Street, gdzie swą siedzibę ma Giełda Papierów Wartościowych trzęsąca rynkiem finansów na całym świecie; zobaczymy sławnego Byka – symbol powodzenia w interesach by dojść wreszcie do południowego krańca wyspy Manhattan- Battery Park z Fortem Clinton z którego nigdy nie padł nawet jeden wystrzał. Dzisiaj również spędzimy kilka godzin na wizycie w sławnym Metropolitan Arts Museum, gdzie samodzielnie zwiedzimy te ekspozycje ,które będą interesować Państwa samych.

Zakończenie dnia czasem wolnym na Times Square oraz na Broadway-u, gdzie będziemy do późnych godzin wieczornych. Dla chętnych jest możliwość zorganizowania wejścia na jakąś sztukę.

Dzień 9
Dziś zaczniemy od kilkugodzinnego rejsu statkiem wokół Manhattanu, pod Statue Wolności oraz pod wieloma nowojorskimi mostami w tym pod słynnym Brooklyn Brigde. Nastepnie spacer po środkowym Manhattanie – odwiedzimy Katedrę św. Patryka oraz Rockeffeler Center, gdzie wyjedziemy na trzy najwyższe poziomy widokowe by podziwiać panoramę miasta w wersji 360 stopnii. Dalej spacer po Fifth Avenue wśród sklepów najlepszych światowych firm i dojdziemy wreszcie do Parku Centralnego, który przejdziemy do Strawberry Fields – dedykowanego grupie The Beatles oraz do Dakota Building – miejsca zabójstwa Johna Lenona. Następnie spacer przez Lincoln Center z siedzibami nowojorskich oper, filharmonii, baletu, operetki oraz teatru by na koniec ponownie znaleźć się na Times Square, gdzie czas na zakupy oraz dla siebie samego by poczuć się nowowjorczykiem.

Dzień 10
Przygotowanie do wylotu do Europy. Transfer na lotnisko i wylot.

Dzień 11
Przylot do Polski.

Cena obejmuje:
przejazdy, wjazdy, wszystkie wstępy, rejsy statkiem, hotele –pokoje dwuosobowe z śniadaniami , polskojęzycznego pilota.

Cena NIE obejmuje:
przelotu samolotem, kosztów eST-a, ubezpieczenia zdrowotnego, pozostałego wyżywienia, wydatków własnych.

UWAGA!!!
Program może ulec zmianie z powodów niezależnych od organizatora. Kolejność zwiedzania szczególnie w miastach, gdzie jesteśmy więcej niż jeden dzień również może ulec zmianie.

Terminy i ceny

24.04 nd. – 04.05.2022 śr. / 11 dni
Transport: samolot Katowice
Pokój: OSOBA opis pokoju
Wyżywienie: Wg programu

Cena: $2 130


10.07 nd. – 20.07.2022 śr. / 11 dni
Transport: własny dojazd własny
Pokój: opis pokoju
Wyżywienie:

Cena: $2 130

W cenie

Cena obejmuje:
przejazdy, wjazdy, wszystkie wstępy, rejsy statkiem, hotele –pokoje dwuosobowe z śniadaniami , polskojęzycznego pilota.

Cena NIE obejmuje:
przelotu samolotem, kosztów eST-a, ubezpieczenia zdrowotnego, pozostałego wyżywienia, wydatków własnych.

UWAGA!!! Program może ulec zmianie z powodów niezależnych od organizatora. Kolejność zwiedzania szczególnie w miastach, gdzie jesteśmy więcej niż jeden dzień również może ulec zmianie.